Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсе хезмәткәрләре проект сессиясендә катнашты

2024 елның 15 октябре, сишәмбе

Узган ялларда «Идел» яшьләр үзәгендә Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсе хезмәткәрләре яшь дәүләт хезмәткәрләре өчен «Гений бергә: идарә турында» проект сессиясендә катнаштылар. Чара яшьләр өчен мөмкинлекләр булдыруга юнәлдерелгән һәм «Мәгариф» илкүләм проекты кысаларында уза, ул ТР Яшьләр эшләре министрлыгы тарафыннан «Россия-мөмкинлекләр иле» президент платформасы белән берлектә үткәрелә.

Сессия яшь идарәчеләрнең һөнәри үсешенә, шулай ук дәүләт хезмәтендәге мәгънәләргә, кыйммәтләргә һәм лидерлыкка багышланган. Чара кысаларында «Үсешнең шәхси трегы» белем бирү программасы оештырылды, ул «Үзбилгеләнү» һәм «Үз-үзеңне проектлау» блокларыннан тора, алар үсеш потенциалын карау кысаларында Татарстан Республикасының топ-җитәкчеләре белән очрашуларны, компетенцияләрне үстерү буенча күнекмә тренингларын һәм мастер-классларын, формаль булмаган коммуникацияләрне һәм бергәлекләрне формалаштыруны мотивлаштыра.

Катнашучылар үсеш потенциалын карау кысаларында Татарстан Республикасының әйдәп баручы җитәкчеләре белән очраштылар, компетенцияләрне үстерү буенча мотивацияле тренинглар һәм мастер-класслар үттеләр, шулай ук формаль булмаган коммуникацияләрдә һәм бергәлек формалаштыруда катнаштылар.

Сергей Грачев – Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең аттракционнарга күзәтчелек һәм махсус юл транспортына дәүләт контроле бүлеге җитәкчесе.