Шәхси хуҗалар техникасына техник карау уздыру

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

2024 елның 17 апрелендә Биектау районы Суыксу авыл җирлегенең шәхси хуҗалары машиналарына техник карау уздырды. Техник тикшерүгә барлыгы 20 берәмлек трактор һәм тагылма тәкъдим ителгән иде. Тикшерүне уңышлы узганнар тиешле таныклык алачак. Бу сезонлы эш башланганчы кирәкле чара булып тора, һәм күп кенә машина хуҗалары моны аңлыйлар һәм әзерләнәләр, әмма бу процедураны санга сукмаган һәм техниканы техник тикшерүсез файдаланырга тырышкан хуҗалар да бар, бу административ хокук бозуга китереп, начар нәтиҗәләр бирергә мөмкин. Боларның барысы турында да машина хуҗаларына профилактик әңгәмә вакытында аңлатылды.

Рафил Сабиров – ТР Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Әтнә муниципаль районы бүлегенең баш дәүләт инженер-инспекторы.