Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районының шәхси секторында техник тикшерүләр узды

2024 елның 26 апреле, җомга

24 һәм 25 апрельдә Татар Суыксуы авыл җирлегендә тракторлар һәм аларга тагылмаларга техник карау үткәрелде. Торак пункт территориясендә, аның составына 5 торак пункт керә, шәхси хуҗаларга караган 140 берәмлек техника файдаланыла. Техниканың 70% тан артыгы тикшерүгә куелган иде. Район масштабында яктырту өчен чарада массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты.

Районда шәхси секторда барлыгы 1238 берәмлек техника теркәлгән. Башка авыл җирлекләрендә техник караулар техник карау графигы буенча дәвам итәчәк. Техника хуҗаларына үзйөрешле машиналарны куркынычсыз эксплуатацияләүне оештыру буенча таләпләр җиткерелде.

Илдус Хәкимов – ТР Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Актаныш муниципаль районы бүлегенең баш дәүләт инженер-инспекторы.