апрель, 2017 ел
дүшәмбе

24 апрелендә «Корстон» КСККда «Бергәлек» актив гражданнар форумы ачылды, анда Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсе каршындагы Иҗтимагый совет рәисе урынбасары Илнар Гаязиев катнашты. 2017 елның

Чара Россия Иҗтимагый палатасы тарафыннан барлык федераль округларда да уздырыла. Татарстан башкаласында аны беренче мәртәбә оештыралар.

Минзәлә муниципаль районында физик затлар үзйөрешле машиналарына һәм аларга тагылмаларга техник карап чыгу башланды. Техник карап чыгу билгеләнгән көнне авыл җирлекләре буенча уздырыла, документлар  булу-булмау һәм техник торыш тикшерелә.

2017 елның 13, 14 һәм 15 апрелендә  «Алексеевскдорстрой» ААҖнең төп базасындагы участокларда техник карап чыгу уздырылды. Техник карап чыгуга 211 берәмлек техника тәкъдим ителде.

2017 елның 20 апрелендә «Нурлатнефть» НГЧИдә механик Садыйков А.К. белән бергәләп 8341 моделе трактор шассие базасында вагон-йортлар базасында техник карап чыгу уздырылды.