Дәүләт граждан хезмәткәрләрен аттестацияләү, хезмәт тәртибе таләпләрен үтәү һәм мәнфәгатьләр каршылыгын җайга салу комиссиясе утырышы, Идарә җитәкчесе каршындагы Коррупциягә каршы көрәш комиссиясе һәм Идарә каршындагы Иҗтимагый совет комиссиясе утырышлары

2020 елның 27 ноябре, җомга

26 ноябрьдә Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсендә дәүләт граждан хезмәте вазыйфасына туры килүен билгеләү максатларында дәүләт граждан хезмәткәрләренә аттестация үткәрелде.

Һөнәри, шәхси сыйфатларны һәм һөнәри хезмәт эшчәнлеге нәтиҗәләрен дәлилләнгән бәяләү нигезендә комиссия дәүләт граждан хезмәткәрләре арасында аттестация уздырды һәм аларга уңай бәя бирде.

Шулай ук бу көнне Идарәнең дәүләт хезмәткәрләренең хезмәт тәртибенә карата таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр каршылыгын җайга салу буенча комиссия утырышы булды, анда дәүләт граждан хезмәткәренең түләнә торган башка төр эшчәнлекне башкару нияте турындагы белдерүе һәм Идарәнең дәүләт хезмәткәрләре тарафыннан тапшырылган керемнәр, чыгымнар, мөлкәт һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында белешмәләрнең дөреслеген һәм тулылыгын тикшерү нәтиҗәләре каралды.

Комиссия утырышларында Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсе җитәкчесе каршындагы Коррупциягә каршы көрәш комиссиясе һәм Идарә каршындагы Иҗтимагый совет утырышларында ел саен уздырыла торган эш планнары нигезендәге мәсьәләләр каралды.